Vestlused Ingvariga „Tähelepanu ja keskendumine“

3. detsember, 19.0020.30

Iga inimene on erinev oma heade ja halbade tujude, harjumuste ja tahtmistega. 

Mõni on hajameelne, mõni jälle impulsiivne. Üks inimene suudab endale püstitatud eesmärgid ellu viia, teine aga muudkui kahtleb endas ja laseb tähelepanu väliste stiimulite poolt kergesti kõrvale juhtida. See on nii inimlik, kuid kas paratamatu ja parandamatu?

Hea uudis on see, et keskendumisvõime on treenitav.

Tänapäeva maailmas on aktiivsus- ja tähelepanuhäire väga sagedasti esinev diagnoos just lastel ja noortel, aga ka keskealistel ja vanematel. Psühholoogid väidavad, et keskmiselt 7–12% lastest on hüperaktiivsed. Ka täiskasvanueas on hüperaktiivsetel probleeme ülemäärase aktiivsusega, tähelepanu koondamise, töö organiseerimise ning enesekontrolliga.

Kas sellega peab elama, harjuma, hakkama saama või on olemas mõni lahendus?

Oled sa mõnikord tundnud, et sinu keskendumine ja tähelepanu koondamine on häiritud ning keskendumist ja pingutust nõudvad tegevused ei taha õnnestuda?

Võib-olla oled hoopis hädas hajameelsusega ning raskustega kokkulepetest ja tähtaegadest kinnipidamisel?

Oled tundnud, et sul on raske pikalt ühele asjale keskenduda, sest mõte läheb rändama ja sellel "sabast" kinni saada on pea võimatu?

Kas sa kahtled pidevalt endas ja sul on raskusi otsuste langetamisel või juba langetatud otsuse juurde jäämisel? Võib-olla on sul raskusi oma tööde ja tegemiste lõpule viimisel? Ehk on su elus palju stressi ja oled hakanud olulisi asju unustama?

On sulle tuttav olukord, kuidas oma valitud tegevuse asemel keskendud ajutiselt näiteks arvutimängule, suhtlusportaalis või sotsiaalmeedias surfamisele, ning seetõttu jäävad vajalikud asjad tegemata?

Seda nimekirja küsimustest, mis toovad välja keskendumisraskused, võiks jätkata veel pikalt, kuid keskendume nüüd olulisele.

Kui sul on sisemise rahutuse tunne ja sa ei suuda häirimatult keskenduda, võib abi olla Ingvar Villido vestlusest, kus ta võtab teravalt tähelepanu alla keskendumise ja tähelepanu.

Ingvar jagab ka mõned nipid, mis aitavad saavutada segamatu keskendumise.

Sündmus on sarjast Ingvar Villido loengud

„Vestlused Ingvariga“ on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise ja vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

OSTA PILET

„Vestlused Ingvariga“ loengusarja korraldab OÜ Human. Pileti ostmiseks suunatakse Sind human.ee veebilehele.

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5-15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.