Vestlused Ingvariga „Tahtejõud“

17. juuni, 19.0020.30

Kindlasti oled lugenud mõnd inspireerivat lugu inimestest, kes suudavad võimatut – liigutada mägesid, teha vägitegusid, saavutada endale püstitatud eesmärke ... Kust kohast nad selle jõu võtavad? Tahtejõu.

Kas see on oskus ennast sundida või teha teadlikult õigeid valikuid liikudes oma valitud eesmärgi suunas? Mis jõud see on?

Paljude inimeste jaoks on tahtejõud peamiselt võime hambad ristis vastu seista meelitavatele kiusatustele. Dieedipidaja teab, milline tõmme on külmkapi või koogileti suunas ...  Arvatakse, et tahtejõud võrdub enesepiiramise ja tohutu pingutusega. See ei saa ju olla midagi mõnusat! Mõni ime siis, et inimesed kipuvad eesmärgi saavutamise tee pooleli jätma. Korduvalt.

Paljud loobuvad eesmärgist juba esimest takistust kohates. Mõned löövad käega, kui kohtavad kriitikat, ka enesekriitikat. Neid väheseid – keda elu paneb korduvalt proovile, kuid kes jätkavad ikka valitud teel, sest nende tahtetugevus on kõigutamatu – saadab edu. Need, kes ei lase ennast raskustest üldse heidutada, vaid rühivad sihikindlalt eesmärgi poole, teadagi saavutavad eesmärgi! Neid kutsutakse tahtejõulisteks inimesteks. Muide, teadlased on jõudnud järeldusele, et tahtejõudu on võimalik kasvatada nii, nagu treenitakse musklit. Kus on peidus sinu sisemised jõuvarud? Kust kohast ammutada seda jõudu? Kuidas tahet treenida? Kuidas säilitada eneseusku ka ebaõnnestumiste korral? Mida kõike sa tegelikult suudad?

Selles vestluses aitab Ingvar Villido sul leida oma sisemise väe ja taasavastada oma tugevuse – tahtejõu.

Sündmus on sarjast Ingvar Villido loengud

„Vestlused Ingvariga“ on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

OSTA PILET

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise ja vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5–15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.