Vestlused Ingvariga „Tundmatu tulevik“

15. detsember, 19.0020.30

Me ei saa muuta minevikku, kuid võime rikkuda oleviku, muretsedes tuleviku pärast.

Eks me kõik tahame olla õnnelikud ja saavutada elus edu. 

Valikuid tuleb teha juba üpris varakult. Kas minna ametikooli või ülikooli? Mis eriala valida? Kas ma saan oma tööga hakkama? Kas elatan ennast ära? Kõik need küsimused keerlevad peas noorel, kes on iseseisva elu lävepakul.

Elukogenumal inimesel aga võivad olla juba teised mõttemustrid, näiteks: mis saab siis, kui oma töö kaotan või kui ma ei jaksa maksta pangalaenu või äkki haigestun? Vastutus on ja kohustused ka. Elu on ju halastamatu!

Hirm tuleviku ees sunnib otsima minevikust halbu näiteid ning kujutama ette, mis kõik tulevikus juhtuda võib. On sinuga midagi hirmsat juhtunud sinu ettekujutuses?

Kui välja arvata hirmutavad ettekujutlused (mis ei pruugi lähitulevikus olla väga tõenäolised) nagu kokkupõrge meteoriidiga või kliimaapokalüpsis, on veel miljoneid mõtteid ning ettekujutusi, mis märkamatult meie otsuseid ja valikuid mõjutavad, kujundades nii meie tulevikku.

Võib-olla plaanid vahetada töö- või elukohta, kuid ei suuda langetada otsust, sest kardad, mida üks või teine valik endaga kaasa toob.

Või oled tüdinenud ammu mürgiseks muutunud suhtest, kuid ei võta midagi ette, sest hirm tuleviku ja teadmatuse ees paneb küsima, et mis saab siis, kui selle sammu ette võtan?

Võimalik, et sul on siiski vedanud, oled loonud pere ja ehitanud armsa kodu ning turvatunnet annab igakuiselt kontole laekuv palk.

Kas see jääbki nii?

Vaadates tulevikku, on see täis määramatust ja ebakindlust. 

Miks on nii, et selle asemel, et olla olevikus, kipume meenutama minevikku või kujutama ette tulevikus aset leidvaid sündmusi? 

Selles vestluses heidab Ingvar Villido pilgu mineviku mõjutustele ja aitab avastada hirme tuleviku ees, kuid eelkõige juhatab teed olemiseks olevikus.

Sündmus on sarjast Ingvar Villido loengud

„Vestlused Ingvariga“ on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise ja vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

OSTA PILET

„Vestlused Ingvariga“ loengusarja korraldab OÜ Human. Pileti ostmiseks suunatakse Sind human.ee veebilehele.

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5-15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.