Marta ja Ain Padrik: “Elujõudu tuleb targalt kasutada.”

Elujõud on kogu meie organismi käigus hoidev jõud, mida meie keha vajab igaks oma tegevuseks olenemata vanusest. Kuidas elujõudu kasvatada ning hoida kogu oma organismi tasakaalus? Küsisime seda Lilleoru pikaaegsetelt joogapraktikutelt Marta ja Ain Padrikult.

Marta ja Ain Padrik on praktiseerinud joogat üle 30 aasta. Ingvar Villido õpilasteks on nad juba 28 aastat. Kuigi mõlemal on vanust juba üle 70 aasta, ei paista see nende erksast ja toimekast olekust kuidagi välja.

Marta ja Ain, mida peaks iga inimene elujõust teadma?
Iga inimene võiks teada, kust meie elujõud tuleneb. Meie elujõu määravad mitmed tegurid – vanematelt päritud jõu hulk, elukeskkond ja kasvatus, eelnevate elude karmilised tagajärjed ja tähtede seis sünni hetkel. Teadlikuks saades ka söömine ja hingamine.

Miks on elujõu hoidmine ja kasvatamine oluline igas eas inimesele?

Elujõu hoidmine ja kasvatamine on oluline seetõttu, et kui me raiskame elujõudu mõtlematult, võivad meid tabada terviseprobleemid ja kannatused. Need terviseprobleemid ja kannatused võivad tekkida nii noorel kui vanal. Piisaval määral elujõudu hoiab aga meie füüsise, vitaalsuse, mentaalsuse ja vaimu erksana.

Elujõudu tuleb targalt kasutada ja õnneks on seda võimalik läbi harjutuste juurde ammutada.

Mida tähendab elujõu kokkuhoid joogalikus mõttes?

Joogalikus plaanis oleme oma füüsilise keha kasutajad. Keha kui vaimu tempel väärib lugupidavat suhtumist. Elujõudu kokku hoides saame pikendada oma eluiga ja saavutada oma kõrgemat eesmärki.

Olen kuulnud jõukõnnist, aga mis see täpsemalt on ja millist eesmärki see kannab?

Jõukõnd on mitmetele reeglitele allutatud koos kõndimine hanereas. See on lihtne, rutiinne ja teadlik tegevus ja selliselt ühte jalga teise ette asetades vähendame enda sisemist dialoogi.

Jõukõnni ajal kontsenteerume mõnele kehaosale, näiteks jalataldadele, ja selliselt keskendudes väldime jõu kadu läbi silmade. Rahuneme, saavutame kohaloleku seisundi, meie tajud peenenevad ja sellisel moel võime aduda muidu hoomamatuid liikumisi meie sisemaailmas ja ka väljaspool meid.

23. mail toimub Lilleorus teie jooga meistriklass “Kuidas hoida ja kasvatada elujõudu?”. Kellele te meistriklassi soovitaksite? 

Osalema on oodatud kõik, kellel on huvi oma sisemaailma uurimise ja korrastamise vastu. Sealjuures ei ole oluline, et teil oleksid joogaalased meisterlikud kogemused. Peale joogasõprade kutsume külla aga ka joogaõpetajaid, kellel on võimalik sellest päevast hulgaliselt inspiratsiooni ammutada ja leida uusi ideid enda joogatundidesse.

Meistriklass toimub kevadises Lilleorus. Kuidas ja kas see koht muudab kogemuse erilisemaks? 

Kindlasti muudab. Elujõud väljendub kõikjal, ka Lilleorus, eriti ilmekalt just kevadel, looduse tärkamise ajal. Oleme ju ise osake loodusest ja saame sellest tärkamisest koos osa.

Täname teid Ain ja Marta!

Kui tunned, et elujõu hoidmine ja kasvatamine on teema, millest soovid rohkem teada, siis kutsume sind jooga meistriklassi “Kuidas hoida ja kasvatada elujõudu?” 

Loe meistriklassist lähemalt siit.