Lilleoru

Lilleoru on kaunis ja avatud pühapaik, mis asub Tallinna lähedal. Siin asuvad üks Euroopa suurimaid Shiva templeid ja ainulaadne kriya jooga õppekeskus. Lilleoru on tuntud ka oma Elulille pühapaiga poolest, mis on loodud püha geomeetria alusel. Shiva templi ala paikneb Elulille mustril ning peatempel geomeetrilise mustri südamikus. Parki rajatud tempel koos pühakodadega ning peenrad hoolikalt valitud ravimtaimedega ei paku üksnes esteetilist naudingut, vaid omavad ka sügavat vaimset tähendust ja mõju.

Lilleoru on ajalooliselt siin varem asunud talu nimi. Õppekeskuseks kujunemise lugu ulatub 1990-ndate algusesse, kui Ingvar Villido alustas siin tegevust koos oma esimeste õpilastega. Tänaseks, 30 aastat hiljem, on kogukonna ja vabatahtlike toel siia loodud rahvusvahelise õpilaskonnaga Practical Consciousness kool, toimuvad regulaarsed kursused ja joogalik süvaõpe.

Lilleoru ja Shiva tempel on avatud kõigile külastajatele ja huvilistele. Tule ja naudi jalutuskäiku, koge siinset rahu ja harmooniat või uudista lihtsalt ümbrust. Meie metsarajad ja suveterrassiga kohvik pakuvad ideaalset võimalust lõõgastuda ning nautida loodust. Osaleda saab mitmesugustel kursustel ja teistel sündmustel.

Metsatukas peidab end silmakujuline Amrita järv. Lilleoru permakultuuri põhimõtetel haritavas köögivilja-, ravimtaime- ja iluaias käiakse taimetarkust ja looduslähedast aiapidamist omandamas üle kogu Eesti.

Lilleorus asuv Shiva tempel on vaimsete energiate ristumiskoht, pakkudes külastajatele ainulaadset võimalust uurida Sanatana Dharma rikkalikku traditsiooni ja luua ühendust jumalikkusega.

Lisaks asuvad siin nathide, 18 siddha ja rishide ning nende kaasade kujud. Need valgustunud olendid, kes on saavutanud eneseteostuse ja vaimse vabanemise, inspireerivad ja toetavad külastajaid nende vaimsel teekonnal. Nende kujude ees mediteerimine võib tugevdada intellektuaalset püüdlust ja vaimset valgustatust, soodustades tarkust, sissevaadet ja jumalikku ühendust.

Lilleoru on paik, kus igaüks võib leida rahu, ühenduda oma sisemise tarkusega ja astuda sammu lähemale vaimsele vabanemisele. Shiva ja tema perele pühendatud templid, siddhade, rishide ja nathide kujud loovad inspireeriva ja unikaalse keskkonna vaimseks rännakuks, muutes Lilleoru tõeliselt eriliseks kohaks külastamiseks ja avastamiseks.