Elulille muster

Elulille geomeetriline kujund on tuntud paljudes iidsetes kultuurides.

Mustri maastikule rajamine algas 2004. aastal Lilleoru peaarhitekti Ain Padriku eestvõttel ning see on teadaolevalt suurim omataoline geomeetriline rajatis maailmas. Pinnast tõsteti astmeliselt ning muster ääristati paekividest kontuuriga. Elulille “kroonlehtedele” istutati erinevad ravimtaimed. Juba varasemalt siin asunud väekohad sobitusid ideaalselt tervikusse. Shiva templi ala paikneb Elulille mustril ning peatempel geomeetrilise mustri südamikus.

Elulille muster on põnev näide pühast geomeetriast, mida kasutatakse looduse keerukate seaduspärasuste visuaalseks väljendamiseks. Geomeetriatunnis võisime õppida, kuidas joonestada see muster – kui asetada sirkli teravik ringi servale ja joonestada sealt järgmise ringi, loome lõpptulemusena harmoonilise ja korrapärase lillemotiivi. Elulille disain kajastab looduses leiduvaid suhteid ja proportsioone, ulatudes mikroskoopilisest rakutasemest kuni kosmiliste mõõtmeteni.

Elulille mustril, Shiva templil ja igal siinsel pühakojal on unikaalne mõju ja ülesanne, mida on võimalik tundma õppida ja kasutada ning mida toetab Elulille geomeetrilise mustri harmooniline mõju.