Ingvar Villido Ishwarananda

Ingvar Villido Ishwarananda on tunnustatud kriya jooga meisterõpetaja ehk acharya, Lilleorus asuva Shiva templi asutaja, samuti rahvusvahelise kriya jooga õppekeskuse ja Practical Consciousness’i sihtasutuse asutaja ning mitmete raamatute autor.

Ingvar Villido Ishwarananda on alates 1992. aastast pühendunud teadlikkuse ja kriya jooga õpetamisele. Tema sügavad teadmised joogast põhinevad iidsetel siddha´de traditsioonil ja sanathana dharma väärtustel ja printsiipidel, mis on maailma vanimaid traditsioone. Tema õpetused joogast toovad praktikasse haruldase sügavuse ja otsetee eneseteadlikkuse suurendamisele.

Eestis sündinud ja kasvanud Ingvar Villido Ishwarananda hakkas inimese psüühika toimemehhanismide vastu huvi tundma juba teismelisena. Noore mehena jõudis ta järjekindla joogaliku praktiseerimise tulemusena enda tõelise olemuse puhtuse ja eneserealisatsioonini. Hiljem sai ta teadmisi, õpetust ja pühendusi mitmete eri traditsioonide meistritelt.

Ta rõhutab, et tõeline muutus maailmas saab alguse igast üksikisikust. Ta on pühendunud, et teha joogalikud teadmised inimestele laialdaselt kättesaadavaks, muutes need kergesti mõistetavaks ja rakendatavaks igaühe jaoks. Iga samm sisemise rahu ja heatahtlikkuse poole on väärtuslik, sest aitab nii kasvatada inimlikkust ja hoolivust maailmas. Tema missiooniks kriya jooga õppes on aidata joogale pühendunud inimesi jooga lõppeesmärgini – tõelise vabanemiseni.

Tema kriya jooga õpetus põhineb iidsete täiuslikkuse saavutanud joogameistrite – siddha´de – teadmistel ja praktikatel, mille tuumaks on teadvelolek, teadvustatud tegutsemine ja teadvuse omaduste oskuslik sihipärane rakendamine.
Ingvar Villido Ishwarananda on oma teadmised ja aastatepikkused kogemused destilleerinud praktiliseks süsteemiks, mida tuntakse Practical Consciousness’i nime all (endise nimega Teadliku Muutuse Kunst). Selle meetodi kaudu edastab ta selgelt ja arusaadavalt inimese sisemaailma toimimise põhimõtteid, ühtlasi pakub ka praktilisi vahendeid isiklikuks kasvuks. Meetodi keskmes on inimese võime muuta oma sisemaailma tasakaalukamaks, vabaneda häirivatest emotsioonidest ning mõttemustritest iseseisvalt, igas elu olukorras. See meetod tugineb teadvuse praktilisel kasutamisel ning võimaldab inimestel kiiresti ja tõhusalt püsivaid muutusi luua.

Vaimne tee:

  • võitluskunstide, akupunktuuri ja agni jooga meister (dr Vladimir Antonovi kool)
  • pühendus Buddhi joogasse edasiandmise õigusega meister dr Vladimir Antonovilt
  • pühendus raja joogasse edasiandmise õigusega meister dr Vladimir Antonovilt
  • pühendus dzogchen´i edasiandmise õigusega dzogchen’i meistri Chögyal Namkhai Norbu Rinpocheĺt
  • pühendus budistlikku nyingma´sse meistritelt Chime Rigdzin Rinpochelt ja Drubwang Rinpochelt
  • pühendus drikung kagyu liini pealaamalt H.H. Chetsang Kyabgon Rinpochelt
  • pühendus veeda tarkustesse ja õigus läbi viia iidseid veedalikke tuletseremooniaid meister Mahavatar Haidakhan Babaji järeltulijalt, Haidakhan Babaji aašramite juhilt Shri Muniraj´ilt
  • pühendus ja vastuvõtmine Babaji Kriya Jooga Acharyate ühendusse (Babaji´s Kriya Yoga Order of Acharias, Canada, Quebeck)
  • õnnistus Tolteca vanameistrilt Tlakaeli´lt,
  • õnnistus budistlikult meistrilt ja joogilt Baba Kulavadhuta Satpurananda´lt