Practical Consciousness kool

Tänane Lilleoru on ennekõike inimarengu õppekeskus. Siin asub Practical Consciousness kooli sünni- ja kodukoht ning rahvusvahelise võrgustiku tugipunkt.

1992. aastal juhendas Ingvar Villido Tallinnas radža ja buddhi jooga kursusi ning huvi tema poolt õpetatava vastu osutus kohe suureks. Ta pani Lilleorule aluse 1993. aastal koos esimeste õpilastega, kes tulid appi talgutele Lilleoru talu maid korrastama. Talgupäevad kujunesid ühtlasi inimesi ühendavateks teadliku tegutsemise praktikumideks. 

Algusaastatel õpiti ja praktiseeriti veel mitmesuguste vaimsete traditsioonide teadmisi, sealhulgas budistlikke, šamanistlikke ja põlisrahvaste jms tarkusi. 2001. aastal tekkis kontakt kahe Indiast pärit joogaliku õpetusliiniga, mis on tänaseni Lilleorus kesksel kohal ning laienevate tegevuste paremaks haldamiseks asutati Lilleoru MTÜ. Seoses Lilleorule aašrami staatuse omistamisega andis Ingvar endale kuulunud maad üle mittetulundusühingule.

2008. aastaks oli Ingvar välja töötanud Teadliku Muutuse Kunsti (TMK) kursused, mis 14 aasta jooksul jõudsid tuhandete inimesteni Eestis ja välismaal ning kursusel osalenute hulgast kasvas välja ka suur rahvusvaheline grupp õpilasi.

2021. aastal asutas Ingvar Villido rahvusvahelise õppetegevuse korraldamiseks ja arendamiseks Practical Consciousness sihtasutuse.

Rohkem infot leiad Practical Consciousness sihtasutuse kodulehelt.