VIDEO: Rupert Encinas ehk Lendav Kotkas: Indiaani vaimne tee. Canku Luta – The Red Road.

Mõiste ‘punane tee’ ehk ‘canku luta’ on pärit lakota rahva juurest ja tähendab igapäevast vaimset eluviisi. Mida tähendab vaimsel teel käimine Ruperti jaoks, kes on teeninud oma rahvast tseremooniameistrina enam kui 40 aastat, ja mida peavad oluliseks talle lähedased inimesed?

Rupert Encinas, vaimse nimega Ba’ag Da ehk Lendav Kotkas, esindab oma rahva pärimusliini, mis ulatub tagasi kaugele loomislugudeni välja. Tema hõimu omakeelne nimi on O’Odham, mis tähendab Inimest, ja ta tuleb San Xavier reservaadist S-cuc Soni lähedalt (tänapäeval Tucson). 1975. aastal kohtus Ba’ag Da lakota teadmamahe Tatanka Ohitika ehk Vapra Piisoniga. Too juhendas Lendavat Kotkast ka tema esimesel higitelgi tseremoonial ja esimesel päikesetantsul. Sellest peale on Ba’ag Da osalenud teadlikult higitelkides, pow-wow kokkusaamistel, päikesetantsudel, indiaanikirikus, koduhõimu tseremooniatel jt. Ta käib seda püha teekonda truult tänaseni, olles ka mitmete tseremooniate taaselustaja.

Kutsume sind vaatama 19.09.2019 salvestatud vestlusõhtut, kus Rupert jutustab mitmetest indiaani vaimsete õpetuste aluspõhimõtetest ja tseremooniatest.

VIDEO