Looduslike ehitistega tutvumine ja töötuba

Koolitus sisaldab:

1. Looduslike ehitistega tutvumine ja materjalide kasutamine Lilleorus, 1h
2. Praktiline töötuba, 2h


Järgnevalt toome valiku töötubadest:

  • Dekoratiivsed savikrohvid siseviimistlemisel.
  • Marmorino viimistluskrohv.
  • Mikrotsement vannitoas.
  • Savi pitsaahju voolimise õige segu vahekorra leidmine.

Töötubades saavad osalejad ka ise materjale paigaldada ja tundma õppida.

Töötoa eesmärk: tutvustada erinevaid looduslike materjale, mida kasutada siseviimistlusel ja kuidas neid paigaldada. Lisaks saab osaleja kogemuse, kuidas kasutada sisemist vaikust füüsilist tööd tehes.

Grupi suurus kuni 10 – 15 in 

Töötubade läbiviijad Knut Klais ja Jaanus Viese on Eesti loodusehituse pioneerid, kes on viinud läbi arvukalt töötubasid looduslike krohvide, põhu- ja saviehituse valdkonnas.

Knut Klais on põhuehitaja ja krohvimeister, kes tunneb üksikasjalikult looduslikke krohve. Knut on krohvinud sadu kodusid dekoratiivsete savikrohvidega. Lisaks on Knut ekspert vannitubade viimistlemisel mikrotsementkrohviga.  Knut elab Lilleoru kõrval asuvas külas, kus on nii tema maja, kui ka mitmed teised majad viimistletud looduslike materjalidega.

Jaanus Viese on ahjumeister ja saviehitaja. Ta on ligi 20 aastat kasutanud cob savisegusid ahjude kujundamisel ja seinte krohvimisel.  Savi- ja lubikrohvid, pitsaahjud ja krohviviimistlusega ahjud on tema igapäevane töö. Jaanus on MTÜ Lilleoru liige ja Practical Consciousness õpetaja.

Tagasi töötubadega tutvuma.

Tagasi ruumidega tutvuma.