Jooga töötuba

  • STRESSIMAANDUS JOOGA ABIL 

Tänapäeva kiire elutempo juures kipub tahes-tahtmata enda heaolu tahaplaanile jääma või püüame nii vajalikku taastavat puhkehetke ja lõõgastunud olekut saavutada aastas korra kaks kuhugi kaugemale nädalaks paariks reisides. Lisaks sellele on aga vahepeal nii meeldiv kogunenud pinged vabastada joogaga. 1,5-tunnise joogasessiooni järel tunned end puhanuna, taas laetuna, selgena, valmis kohtuma järgmiste eluülesannetega oma parimas vormis. Stressimaanduse joogasessioon on jõukohane  igas vanuses inimesele.

Juhendaja: Aale-Triinu Sonn

  • JOOGATERAAPIA SELJATUND ISTUVA TÖÖGA INIMESELE

Istuv eluviis on tänapäeval küllalt tavaline, kuid pea igaüks, kes aastaid on seda kogenud, mõistab, et vastukaaluks on hea kasutada vähemalt paar korda nädalas funktsionaalseid venitusi ja pingete vabastust. Hästi valitud harjutusteseeriad taastavad loomuliku mugavustunde, kerguse ja vabaduse nii selja, turja, õlgade kui ka kaela piirkonnas. 1,5-tunnisel joogakoolitusel õpime selgeks, kuidas end ise efektiivselt aidata, milliseid  5-minutilisi ringutuspause tööl endale lubada tasuks ja kuidas ennetada seljaprobleeme. Peale joogatundi tunned and kergemini, noorema ja elusamana ning tead, kuidas seda säilitada.

Juhendaja: Aale-Triinu Sonn

  • IMMUUNSÜSTEEMI TOETAMINE JOOGA ABIL

Joogapraktikuid on läbi aegade ka pisut kadestatud nende hea tervise ja ligitõmbava särava energia pärast. Seesama elujõud, mida jooga meie organismis vabamalt voolama paneb, on tõepoolest toeks immuunsuse tugevdamisel. Paljud tehnikad, mille kasutus algab sadade aastate tagant ja ulatub tänaseni, omavad isegi tõenduspõhist toimet tervise toetamisel. 1,5-tunnisesse sessiooni mahub nii hingamistehnikaid kui ka joogaasendeid, mis toetavad või ergutavad immuunsüsteemi tööd.

Juhendaja: Aale-Triinu Sonn

  • ERGASTAV KONTORIJOOGA

Füüsiline keha on loodud liikumiseks. Loomuliku kontoritöö osa võiks olla sirutuspaus – eriti, kui töö nõuab staatilist asendit arvuti ees või spetsiifilist sundasendit. Pausi ajal võiks teha sirutusi ning lihaseid kergelt pingutada ja venitada.

Juhendaja: Anne-Ly Naukas (Annapurna)

  • NÄOJOOGA “LÕDVESTU JA SÄRA”

Tule ja avasta, kuidas näojooga toob lühikese ajaga lõõgastuse, pakkudes samas lõbusat ja kaasahaaravat kogemust.

1 näojooga seanss annab:
– värskema ja puhanuma välimuse;
– lõdvestab kaela ja näo pingeid;
– parandab rühti ja suurendab teadlikkust keha joondusest;
– annab igapäevaselt järgitavad tehnikad, mida saab kasutada igal ajal.

Töötuba on mõeldud kõigile – nii meestele kui naistele. Eelnevat kogemust ega oskusi vaja ei ole. Näojooga on suurepärane viis tuua kolleegidega koosolemisele midagi uut, lõbusat ja positiivset. Kaasa saad hea enesetunde ja väärtuslikke oskusi, mida saab kohe rakendada igapäevaelus. Naeratame koos!

Juhendaja: Anneli Hallik


JOOGAÕPETAJA AALE-TRIINU SONN

Jooga eri koolkondade harjutused on saatnud mind tänaseks 28 aastat, kriya-joogat aga praktiseerin püsivalt alates 2004. aastast. Kriya hatha jooga instruktoriks õppimisega alustasin ka kohe samal aastal. Joogastiile on tänapäeval teatavasti väga palju, kuid teadlikkuse süstemaatilist kaasamist kasutavad neist vaid üksikud. Kriya-joogas on maksimaalne teadvelolek nii vahendiks kui ka sihiks. Ning just selle iseärasuse tõttu olengi saanud omal nahal kogeda kriya-jooga võrreldamatult suuremat efektiivsust teiste distsipliinidega võrreldes. Elus on mulle kogemuslikult selgeks saanud, et lause „Inimese elu on tema enda looming“ ei ole mingi sõnakõlks. On suur õnn, et saan jagada imelisi teadmisi ja oma kogemusi ka teistega. Ning muideks, pole sugugi nii keeruline, nagu esialgu arvasin, parandada nii oma füüsilist tervist ja üleüldist enesetunnet, kui ka muuta kogu oma elu harmoonilisemaks.

Aale-Triinu Sonn

JOOGAÕPETAJA ANNE-LY NAUKAS (ANNAPURNA)

Anne-Ly Naukas (Annapurna) on Ingvar Villido õpilane ligi 25 aastat ning sama kaua ka Lilleoru õpilaskonna liige. Babaji kriya hatha joogat on ta praktiseerinud ja õpetanud üle 15 aasta. Oma praktikates ühendas ta hatha-jooga sisemiste komplekside vabastamise tehnikatega, mida õpetab Ingvar Villido (Practical Consciousness, endise nimega Teadliku Muutuse Kunst). Practical Consciousness – kriya hatha jooga kursused, toimuvad kaks korda aastas alates 2014 aastast. Anne-Ly elab Lilleorus ning on ametis peaaednikuna, tegutsedes peamiselt toiduaias. Samuti hoolitseb ta koos teiste aednikega elurikkuse ja loodushoiu eest kogu Lilleoru territooriumil.

Anne-Ly Naukas (Annapurna)

JOOGAÕPETAJA ANNELI HALLIK

Anneli on Ingvar Villido õpilane aastast 1993. Kriya hatha joogat õpetanud 20 aastat. 2021 a. osales näojooga 6-kuulises online süvaõppes õpetaja Fumiko Takazu juures ja sai näojooga õpetaja tunnistuse.

Anneli Hallik

 

Tagasi töötubadega tutvuma.

Tagasi ruumidega tutvuma.