Ingvar Villido Ishwarananda: “Kes või mis on Shiva ja Shakti?”

Toeta siin

“Shiva ja Shakti sümboliseerivad elu põhialuseid – teadvust ja energiat. Shiva esindab meie lõputut teadvust, samas kui Shakti on algenergia, millest kõik teised energiad pärinevad. Siddhad, iidsed joogid, on öelnud, et Jumala otsimine viib meid tõelise mina, Atmani juurde. Tee Jumala juurde on enesetundmise ja maailmaga suhtlemise protsesside mõistmine. Universaalse õpetaja Shiva tarkuse omandamine sõltub energiast, mis on meie käsutuses, ehk Shaktist”.

10. juunil avatati Lilleorus tempel, mis on pühendatud Shivale. Shiva templi olulisus ei ole ainult sümboolne; see tempel kannab ka teadvuse seisundit – seda, kes me tegelikult oleme. 

Juunikuu Teadmiste teel liigumegi alguste algusesse ning uurime nähtusi, mis on kogu loodu taga. Kuidas see kõik on seotud Lilleoru püha koha ning siinse vaimse traditsiooniga – just seda me Teadmiste tee sarja neljakümnendas osas uurimegi.

Ingvar on käinud siddha-jooga teed üle 30 aasta. „Teadmiste tee“ sarja raames jagab ta sel teekonnal avastatud sügavamaid teadmisi talle omasel lihtsal ja praktilisel viisil. Tema eripäraks on võime luua praktilised seosed vaimsete ja igapäevaelu teadmiste vahel. 

Kui soovid aidata kaasa Teadmiste tee levikule maailmas, siis saad teha omapoolse annetuse.