Ingvar Villido Ishwarananda: “Kriya jooga – sanatana dharma pärl “

Registreeri

Kriya jooga juured ulatuvad tagasi tuhandete aastate taha, mil esimesed kriya-joogid, tuntud kui inimvõimekuse realiseerinud joogameistrid ehk siddha´d, saavutasid sügavad teadmised inimese ja universumi olemusest.  

 Kriya jooga kaudu on võimalik avastada enda tõelist olemust – ajatut, muutumatut rahu ja heaolu, et jõuda eneserealisatsioonini. See on vahend süvenemiseks sisemise rahu seisundisse, läbi teadvuse puhastamise erinevatest rahutustest ja aktiivsustest, mis aitab arendada ka keskendumist, meelekindlust ja selgust. Kui mõistame, kes me olemuslikult oleme ja õpime oma teadvustamist ehk fookust juhtima, avanevad läbi kriya jooga meile täiesti uued võimalused olemasolu kogemiseks.  

 Kriya joogat peetakse vabanemise saavutamise kiirteeks. See tee nõuab pühendumust, distsipliini ja regulaarset praktiseerimist“. Ishwarananda 

 Augusti Teadmist teel saame teada miks kriya joogat peetakse maailma vanima vaimse traditsiooni, sanatana dharma, pärliks ja uurime muuhulgas:  

  • milline seos on kriya joogal ühelt poolt iidsete õpetustega, teiselt poolt kaasaegsete ego vähendamise ja egost vabanemise meetoditega? 
  • miks on eetika ja puhastumine kriya jooga praktiseerimise olulisteks eeldusteks? 
  • millised praktikad kuuluvad kriya jooga juurde? 
  • mis on tapas ja milline on selle roll jooga teel? 
  • kuidas asuda kriya jooga teele, sel teel püsida ning pärale jõuda?  

 Ingvar on käinud siddha-jooga teed üle 30 aasta. „Teadmiste tee“ sarja raames jagab ta sel teekonnal avastatud sügavamaid teadmisi talle omasel lihtsal ja praktilisel viisil. Tema eripäraks on võime luua praktilised seosed vaimsete ja igapäevaelu teadmiste vahel.

Loengul on sünkroontõlge inglise ja soome keelde.
Osale tasuta või annetuse eest.
Loeng on järelvaadatav. Järelvaatamise link saadetakse eraldi kirjaga peale loengut.