LOOMISE KÕLA LILLEORUS – KEVADERAAGA, Krista Citra Joonas (bansuri) ja Arno Kalbus (tabla)

Osalustasu 28€
Toeta siin

Kevaderaaga on avasündmus sarjale Loomise kõla Lilleorus. Maagilise pühapaiga ja meeliülendava loomingu väge liitva pealelõuna seekordseks keskmeks on Krista Citra Joonase ja Arno Kalbuse kontsert. India päritolu bansuri ja tabla helide ümber on seatud programm, millest leiavad endale sobiva küllap nii ammused lilleorukad kui need, kes sellest paigast alles esmakordselt kuulevad. 

 

Sündmuse kava: 

*Lilleoru pühapaikade ekskursioon 15.00 – 16.00

Lilleoruga selle alguspäevilt seotud Ave Oiti juhitud ringkäik annab esmalt ülevaate paiga saamisloost. Edasi tutvutakse konkreetsete pühakohtadega ning Ave annab suunised, kuidas sellistes paikades häälestuda ning õige suhtumine luua. 

*Ühine tass teed 16.00 – 16.30

Sõõm sooja jooki peale pühapaikade ja Elulillega tutvumist ei paku vaid ühekordset kosutust. Lilleoru taimetark Neili jagab sel teejoomisel looduslike droogide kohta teavet, millest on abi alatiseks. 

*Krista Citra Joonase ja Arno Kalbuse raagakontsert 16.30 – 17.15

Krista ja Arno on oma muusikutee kohta ise öelnud nii: “Juba ennemuistsetes juttudes juhtus nii, et esimene kuningapoeg päris kuningriigi, teine kogu varanduse ja kolmandale ei jäänud muud, kui tuli minna laia maailma õnne otsima – nii läksime õnne otsima ka meie. Krista sattus otsinguil Indiasse, ühe maailma kõige kuulsama bansurimängija Hariprasad Chaurasia õpilaseks ja Arno asus Nepalis tudeerima trummide kuningat tablat. Hommikumaa muusika – raagad – on väga eriline ja selle õppiminegi käib isemoodi. See on pärimuslik klassikaline muusika, mida antakse põlvest põlve edasi suuliselt juba mitmeid tuhandeid aastaid.”

*Ühine õhtusöök-vestlus muusikute ja kunstnikuga 17.15 – 18.00

Kontserdile järgneva ja näitusele eelneva kolmveerandtunni menüüs on kehakinnituseks Lilleoru kokkade ehe toit, vaimukinnituseks ainulaadne võimalus kõneleda isiklikult-üle laua muusikute Krista ja Arno ning kunstnik Kärdiga. 

*Kärt Summataveti ringkäik autorinäitusel Kõiksuse kutse 18.00 – …  

6. mai tuur on Summataveti Lilleoru väljapaneku finissage. Näitus tõi vaatajani kunstniku kõige uuemad, eelmise aasta kestel valminud tööd. Visuaalse maailma juurde kuulub ka värske valik Summataveti ehteloomingut.

Kärt Summatavet on ehtekunstnik ja graafik, kelle looming on pühendatud peamiselt arhailistele ja mütoloogilistele teemadele. Ekspneeritud teosed on jätkuks autori TÜ vabade kunstide professuuri näitusele “Kahekõne: mütoloogia ja tehisintellekt” (2020). Lilleoru väljapanekul on eksponeeritud pliiatsijoonistused, millel arhailised müütilised maastikud põimuvad teaduse viimaste avastustega Universumist: “Kosmiliste struktuuride teemal olen varemgi näitustele ehteid loonud, kuid novembrikuus kutsuti mind Tartusse tumeaine päevadele. Ütlesin, et võin ju selleks puhuks tumeaine joonistada. Kuna keegi pole näinud, milline see on, siis sain inspiratsiooni TÜ Tõravere Observatooriumi teadlastelt.” 

Näitusel “Kõiksuse kutse” on eksponeeritud teosed “Tumeaine” ja “Snowmass” ning joonistuste seeriad “Taevakivid”, “Algmunad” ja “Taeva väravad”.

 

Kontakt:

Maris Kerge

maris.kerge@lilleoru.ee

tel: +372 51 78 039