Ishwarananda Ashram

Lilleoru keskus on õpinguid soodustav paik neile kriya jooga õpetaja Ingvar Villido, vaimse nimega Ishwarananda, õpilastele, kes on pühendunud teadlikule joogalikule arenguteele. Baasõpetuseks on siin kriya jooga – teadliku muutumise tee, eesmärgiga taibata oma tõelist olemust ning õppida oma elu teadlikult juhtima.

Ishwarananda Ashramile on omistatud aashrami (vaimse süvenemise ja ritriidi paik) staatus ka kahes teises Indiast pärit joogalikus õpetusliinis:

2004 aastal jõudis Lilleorgu kriya jooga üks haru: Babaji kriya jooga. Lilleoru on tänaseks kujunenud rahvusvaheliselt oluliseks Babaji kriya jooga keskuste pere liikmeks. 2007 aastal pühitseti Ingvar Villido, Lilleoru keskuse asutaja ja õpetaja, Babaji kriya jooga õpetajaks ehk acharya’ks (vaimse nimega Ishwarananda) ja ta kuulub rahvusvahelisse Babaji kriya jooga õpetajate ühendusse

2002. aasta suvest kuulub Lilleoru keskus ka ülemaailmsesse India pühaku Haidakhandi Babaji ashramite perre. Võrgustikust pärineb ka sealt antud Lilleoru keskuse vaimne nimi – Haidakhandi Šiva Dham (Absoluudi kodu), kus järgitakse ka üldinimlikku õpetust tõest, lihtsusest ja armastusest - sanatan dharma't.

Ashrami päevakavas on aeg iseseisvateks kriya jooga praktikateks ja lisaks toimuvad siin igapäevaselt valguse ohverduse tseremooniad (aaratid), ühised tööd ja toimetused (karma jooga) ning kuukalendri järgi iidsed veedalikud tuletseremooniad (havanid). Läbivalt praktiseeritakse siin Teadliku Muutuse Kunsti kursustel omandatud oskusi ja teadmisi.

Päevakavaga tutvu siin.

Hetkel asub ashram sama katuse all avalike loengute ja kursuste toimumise kohaga, mille nimeks on "Suur maja". See on esimene maja, mille Lilleorgu ehitasime. 1. korrusel asuvad köök ja olmeruumid, 2. korrusel praktikatuba koos siinse altariga. "Suure maja" kõrval asetseb "Väike maja", mille 1. korrusel on ravimtaimede töötlemise ruum ja tehnilised olmeruumid,  2. korrusel on väike kontor, kus saab teha ka praktikaid ja puhata.

Kui Lilleorus valmib Teadlikkuse Rakendamise Kool, eraldame ashrami vaiksema ja rahulikuma piirkonnana. Elulille park jääb kõigile avatud alaks.