Navaratri

Navaratri on hinduismi festival, mis on pühendatud jumalanna Durga (Ema Brahand Nayagi) üheksale vormile. See üheksa ööpäeva kestev aeg on täis võimsat vaimset energiat, mil paljud hindud pühenduvad paastumisele, palvetele ja vaimsetele praktikatele.

Sanatana dharmas on Navaratri üks olulisimaid festivale. See sümboliseerib jumalikkuse naiselikku aspekti ja võitu kurja jõudude üle. Samuti tähistatakse Rama ja Ravana vahelise lahingu võitu, mis sümboliseerib dharma (õigluse) võitu adharma (ebaseaduslikkuse) üle.

Kriya joogidele pakub Navaratri erilist võimalust süvendada oma praktikat ja kiirendada vaimset arengut. Sellel perioodil keskendutakse intensiivsele kriya jooga meditatsioonile, mantra laulmisele, paastumisele ja pudža rituaalidele. Need praktikad aitavad saavutada sügavamat meditatiivset seisundit, kogeda jumalikkusega ühendust, puhastada teadvust ja keha ning avaldada tänu ja paluda õnnistusi.

Siddha´d – iidsed joogid ja mahavatarid – rõhutasid Navaratri vaimse tähtsuse olulisust. Nende õpetuste kohaselt on see soodne aeg vaimseks praktikaks ja eneseteostuse saavutamiseks.

Navaratri, sanatana dharma, kriya jooga ja siddha´de seos seisneb selles, et see aeg pakub erilist võimalust süvendada vaimset praktikat ja kiirendada vaimset arengut. Paljud hindud pühenduvad Navaratri ajal vaimsetele praktikatele, mis aitavad luua soodsa keskkonna vaimseks arenguks. Navaratri sümboliseerib jumalikkuse naiselikku aspekti ja võitu kurja jõudude üle, mis on oluline teema ka sanatana dharma, kriya jooga ja siddha´de traditsioonides.