Kunsti töötuba

  • EMOTSIOONIDE TEADVUSTAMINE LÄBI MAALIMISE VÕI JOONISTAMISE 

Söejoonistuse ja pastellimaali töötuba. Selles töötoas uurime oma emotsioonide väljendumist ja vaatame, millised värvid ja motiivid ilmnevad meie piltidel, kui erinevatele emotsioonidele häälestume. Saame teada, millised emotsioonid on meile tuttavamad ja millised võõramad, milliseid oleks tore rohkem kasutada ja tunda.  Kasutame pastelle ja sütt. Nende vahendite kasutamine on jõukohane kõigile.

Grupi suurus kuni 25 inimest
Kestus: 1–2 t
Juhendaja: kunstnik Kadri Kangilaski

  • MANDALA TÖÖTUBA

Selles töötoas avastame ja arendame oma kooskõlataju, luues sümmeetrilise struktuuri ja leides sellele värvid. Sisemine rõõm tasakaalust ja ilukogemus on selle töötoa märksõnad. Igaüks teeb mandalat või roosakent  kujutava harmoonilise pildi, mille võib kinkida iseendale või kellelegile teisele. Struktuuri loomiseks kasutame pliiatseid, šabloone, joonlauda ja värvimiseks pastelle.

Grupi suurus kuni 25 inimest
Kestus: 2–2,5 t
Juhendaja: kunstnik Kadri Kangilaski

  • LILLEDE VÕI RAVIMTAIMEDE MAALIMISE TÖÖTUBA

Selles töötoas vaatleme lilli ja ravimtaimi. Seejärel süveneme ühte valitud taime, uurime selle väge ja värvitoone ning valgust ja varju. Saame kogemuse eri taimede ja sügavama kogemuse ühe taime väest ja ilust. Maalime akrüülvärvidega.

Grupi suurus kuni 25 inimest
Kestus: 1,5–2 t
Juhendaja: kunstnik Kadri Kangilaski

  • NUKKUDE MEISTERDAMINE

Meisterdame nukke lihtsatest käepärastest vahenditest. Materjaliks on puuoksad, tekstiil, lõng, paber. On võimalik meisterdada erinevaid nukke – näiteks draakon, printsess, lill, rebane, lind jne – just nii, kuis kellelgi soov on.

Oma valmistatud nukuga saab teha nukuteatrit, kaunistada tuba ja ehtida aeda mõne pidustuse jaoks. Või siis on seda lihtsalt tore vaadata või kellelegi kinkida.

Oodatud on nii täiskasvanud kui ka lapsed. Lapsed võiksid olla vanuses, kus nad oskavad ise kääridega lõigata ja paela või nööri sõlme siduda. Kui laps seda veel ei oska, siis saab tulla koos abistajaga.

Grupi suurus kuni 10 inimest
Kestus: 1–2 t
Juhendaja: kunstnik Kaie Kal


 

KUNSTNIK KADRI KANGILASKI

Kadri Kangilaski on kunstnik ja EKA maaliõppejõud. Ta on korraldanud palju erinevaid kunstilaagreid ja kursuseid. Kunstitöötubasid korraldab ta juba 12 aastat.

Kadri Kangilaski

 

KUNSTNIK KAIE KAL

Kaie Kal on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia eriala. Ta on teinud stuudiokujundusi Eesti Televisioonis ja lava- ning kostüümikujundusi erinevates teatrites. Ta on kujundanud näituseid Tallinna Botaanikaaias ja Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Kaie Kal on illustreerinud raamatuid ja osalenud maalinäitustel Eestis, Soomes ja Prantsusmaal. Ta on juhendanud kunstistuudioid lastele ja täiskasvanutele.

Kaie Kal

 

Tagasi töötubadega tutvuma.

Tagasi ruumidega tutvuma.