Ravimtaimede töötuba

Tule avasta ravimtaimede vägi! Jagame teadmisi millal, kuidas ja milliseid taimi korjata, lisaks nõuandeid ja tähelepanekuid meie taimetargalt. Tutvustame Elulillel kasvatavaid ravimtaimi, nende kasulikkust ja väekust ning õpetame valmistama kodust napsu ja tinktuure. Loomulikult maitseme üheskoos Elulille teesid!

  • TINKTUURIDE VALMISTAMINE

Töötoas õpite valmistama klassikalisel meetodil tinktuuri värskelt korjatud väekatest Lilleoru ravimtaimedest. Seal selgub ka tinktuuri oluline eelis teiste ravimivormide ees.

Grupi suurus kuni 20 inimest
Kestus: 1-1,5 t
Läbiviija: taimetark Maret Makko

  • KODUSE NAPSI VALMISTAMINE

Kes ei sooviks oma külalisi kostitada enda valmistatud tervisliku napsiga? Töötoas õpime kodusel meetodil napsi valmistama ja vaatame, milliste tähtpäevade puhul neid valmistada. Napside valmistamise võimalused (suvisel ajal). Jõulunapsi valmistamine (sügisesel ajal).

Grupi suurus kuni 20 inimest
Aeg: suvi/sügis
Kestus: 1-1,5 t
Läbiviija: taimetark Maret Makko

  • MILLISEID RAVIMTAIMI VALIDA KODUAPTEEKI

Tutvume Lilleoru ravimtaimedega ja õpime tundma, millised taimed võiksid olla meie koduapteegis. Väike taimemeditatsioon. Soovi korral saab taimi kaasa korjata.

Grupi suurus kuni 20 inimest
Aeg: juuli-oktoober
Kestus: 1-1,5 t
Läbiviija: taimetark Maret Makko

  • TEESEGU VALMISTAMINE

Õpime, kuidas korjata, kuivatada taimi ja valmistada endale sobiv teesegu.
Valikus 5-7 komponenti, millest teesegu valmistada. Milliseid komponente kokku panna?

Grupi suurus kuni 20 inimest
Aeg: september-detsember
Kestus: 1-1,5 t
Läbiviija: Küllike Gergents (Neili)


Koolitaja: TAIMETARK MARET MAKKO

Maret Makko õppis Tallinna Meditsiinikoolis apteekriks ja on seda ametit pidanud üle 35 aasta. Ta on töötanud apteegi kõikides valdkondades, omades laiapõhjalist ülevaadet töö spetsiifikast ning farmatseudina on ta läbinud mitmeid erialaseid ravimifirmade, Farmaatsiaseltsi ning Apteekrite Liidu poolt korraldatud täiendkoolitusi. Paralleelselt apteegitööle on Maret Makko läbi elu tegelenud taimedega – teadmisi taimede kohta andsid talle ravitsejast ema ja muidugi elu looduses. Praegu on ta armastatud taimetark.

Maret Makko

 

Tagasi töötubadega tutvuma.

Tagasi ruumidega tutvuma.