Ingvar Villido Ishwarananda: „Vaikuse jõud“

Toeta siin

Miks öeldakse, et „vaikuses on jõud“ või „vaikust ei saa miski häirida“? Milline jõud siis peitub vaikuses? Kas vaikust saab ise luua? Kuidas ja milleks seda vaikuses peituvat jõudu koguda ja kasutada? Kuidas selle jõu nii-öelda lekkimist ära hoida, kas see on üldse võimalik ja kättesaadav tavalisele inimesele? Kuidas leida vaikust mürarikkast väliskeskkonnast? Kas see vajab spetsiaalseid tingimusi ja oskusi? Miks vahest öeldakse, et „vaikus hakkab kõrvadele“? Mis on vaikuse ehk mauna-jooga? Kuidas vaikust oma igapäevaellu rohkem integreerida? Miks pühad kohad maailmas justkui pakatavad vaikusest, seal on hea olla, kaasneb rahulolu, aeg jääb seisma ja inimene tunneb end hästi, naturaalselt hästi?

Vaikuse kohta on tavaliselt rohkem küsimusi kui vastuseid, sest tavamõistes on vaikus inimestele tundmatu. Oktoobrikuu loengus uurime vaikust ning teeme ka läbi juhendatud vaikuse praktika.

„Vaikus räägib sinuga rääkimata sinuga“. Ishwarananda

Ingvar, kes on käinud siddha-jooga teed üle 30 aasta jagab „Teadmiste tee“ sarja raames laiema avalikkusega sel teekonnal avastatud sügavamaid teadmisi talle omasel lihtsal ja praktilisel viisil. Ta näitab, kuidas tuua justkui kauged vaimsed teadmised igapäevaellu ning avastada oma tegelikud võimed ja võimalused.  Inimese tee on praktilise tarkuse tee, ütleb ta.


Kui soovid aidata kaasa Teadmiste tee levikule maailmas, siis saad teha omapoolse annetuse.

Vaata loengut YouTube’is: