Kriya jooga

Kriya jooga Lilleorus

 

Teekond sügava rahu, selguse ja täiusliku heaoluni

 


Kriya jooga – sanātana dharma pärl.

Kriya jooga juured ulatuvad tagasi tuhandete aastate taha, mil esimesed kriya-joogid, tuntud kui inimvõimekuse realiseerinud joogameistrid ehk siddha´d, saavutasid sügavad teadmised inimese ja universumi olemusest.

Kriya joogas õpime avastama enda tõelist olemust – ajatut, muutumatut rahu ja heaolu, et jõuda eneserealisatsioonini. Siddha´d on tõestanud, et on võimalik elada püsivas teadlikkuses oma tõelisest minast. Selle saavutamise teekond on kirjeldatud siddha Patanjali joogasuutrates.

 

Iidsed teadmised on tänapäevases rakenduses joogameister Ishwarananda vahendusel

 


Tänapäeva joogameistrid, kes on pühendunud sarnasele sügavale uurimisele ja avastanud samad tõed praktiliselt, oskavad iidseid õpetusi mõista, rakendada ja teistele edasi anda. Lilleorus on kriya jooga õpetaja Ingvar Villido Ishwarananda jaganud neid väärtuslikke teadmisi mitukümmend aastat.

Kriya jooga Lilleorus hõlmab siddha Patanjali joogasuutrate süvitsi uurimist ja nende praktilist rakendust elus, Ishwarananda kommentaaride ja juhiste abil.

Seda täiendavad regulaarsed kriya hatha jooga tunnid füüsiliste harjutuste, hingamistehnikate ja meditatsiooniga, mille eesmärk on tasakaalustada keha talitlus ja energiad, avastada teadvelolek ning saavutada suurem sisemine rahu ja tasakaal.

Kriya jooga retriidid Lilleorus keskenduvad praktilistele tehnikatele, mis aitavad saavutada sügavamat meditatiivset seisundit ja kiirendada vaimset arengut. Need hõlmavad pranayama (hingamistehnikaid), mantra meditatsiooni, mudra (käte asendeid), kriya jooga tehnikaid, vaikset meditatsiooni ja satsangi (vaimseid õpetusi ja arutelusid).

Regulaarsed retriidid ja joogaliku enesedistsipliini ehk tapas‘e praktikad aitavad mõista endaga toimuvat sügavuti ja vabaneda sisemistest takistustest, et teekonnal edeneda.

Practical Consciousness’i meetod, mis on kriya jooga ettevalmistav osa, aitab vabaneda rahututest mõtetest ja emotsionaalsetest pingetest. See õpetab valima enda kogemusi ja keskendama tähelepanu teadvusele ning sisemisele rahule ja vaikusele.

 

Kriya jooga on praktiliste teadmiste ja tegevuste tee

 


Praktikates on rõhutatud teadlik ja järjekindel teadmiste rakendamine, et jõuda soovitud eesmärgini. Järjekindla praktika tulemusena mõistame sügavuti, et rahu ja vaikus ei sõltu välismaailmast, vaid on meie sisemised omadused.

Kriya jooga on vahend süvenemiseks sisemise rahu seisundisse, läbi teadvuse puhastamise erinevatest rahutustest ja aktiivsustest, mis aitab arendada ka keskendumist, meelekindlust ja selgust.

Kui mõistame, kes me olemuslikult oleme ja õpime oma teadvustamist ehk fookust juhtima, avanevad läbi kriya jooga meile täiesti uued võimalused olemasolu kogemiseks.

 

Kriya jooga viib sügava sisemise rahu, selguse ja vabaduseni

 


Siddha Patanjali sõnul viivad kriya jooga praktikad nirodha, samadhi ja kaivalya seisunditeni.

Nirodha on teadvuse seisund, kus mõtted ja emotsioonid on vaibunud, tuues kaasa rahu ja selguse. Samadhi tähendab sügavat ühendust absoluutse teadvusega, ja kaivalya viitab nii elu kannatustest vabanemisele kui ka täielikule vabadusele.

Lilleorus on võimalus õppida ja praktiseerida kriya joogat, et jõuda nende sügavate teadvuse seisunditeni, kogedes sisemist rahu ja vabadust. See toob igapäevaellu selguse ning täiuslikkuse ja heaolu kogemuse.