Inimesed

Teadlike muutuste tegemine nõuab järjepidevat praktiseerimist ning hea on oma kogemusi teistega jagada, tuge saada ja teisi toetama õppida. Lilleoru kui koht on sündinud seesuguse kooskäimise vajadusest. See on rajatud, püsib ja areneb inimeste soovil, kes tahavad ise õppida ja areneda ning luua see võimalus ka teistele.

Inimesed, keda Lilleorus tegutsemas kohata võib, on kõige tõenäolisemalt mõnes oma eluetapis sattunud Ingvar Villido kursustele või kriya jooga pühendustele ning ära tabanud, kuidas saadud teadmised aitavad neil ja teistel ise oma elu oluliselt paremaks muuta.

Aktiivseid panustajaid ühendab Lilleoru MTÜ, milles on täna ligi 200 liiget, kellest ainult väike osa elab koha peal. Ülejäänud liikmed käivad siin tegutsemas ja õppimas mujalt Eestist ning osad ka välismaalt.

Lilleoru tegevusi korraldab Lilleoru MTÜ juhatus, kuhu kuuluvad:

 

Ave Oit
Lilleoru MTÜ juhatuse esinaine
Üldjuhtimine, sisekommunikatsioon, sündmuste korraldus, koostöö ja esindus

“Jõudsin Lilleorgu aastal 1993, kui siin ei olnud veel mingit keskust. Käisin siis keskkoolis. Huvi elu sügavama mõtte, iseenda olemuse ja jooga vastu oli alanud juba varem, kuid tollal ei olnud neid õppimisvõimalusi lihtne leida.

1992. aasta sügisel sattusin Ingvar Villido juurde õppima ja juba järgmise aasta suvel kutsus ta meid appi Lilleoru nimelist kohta korrastama ja väikese õpilaste grupiga siia ühist õppimise kohta rajama. Mul on olnud õnne osa saada sellest, kuidas väga paljude inimeste abiga on siia rajatud väga ilus keskus, mitmed hooned ja pühapaigad, unikaalne Elulille park ja permakultuuri aed. Väga eriline on olnud näha, kuidas tuhanded inimesed on siit vastuseid, abi ja lahendusi leidnud ning kuidas Ingvar Villido õpetus inimese olemusest on kasvanud terviklikuks õppesüsteemiks ja jõudnud ka laia maailma.“


 

 

Kristo Reinhold
Lilleoru MTÜ juhatuse liige
Õppekeskuse haldus ja arendus

“Olen olnud juht ja eestvedaja terve oma professionaalse elu ehk üle paarikümne aasta. Karjääri edenedes kasvas pidevalt ka vastutus, teatud juhtimisotsused muutusid aina keerukamateks ja see tõi kaasa erinevaid pingeid ja häirivaid emotsioone. Teadliku Muutuse Kunsti (Practical Consciousness) kursustele sattusin tänu abikaasale 2017. aastal. Tänu neile kursustele, kriya jooga pühendustele ja Practical Consciousness õpetajakoolitusele on mul täna oskus enda sisemaailmaga hästi hakkama saada.

Lilleoru ja siinsed teadmised on mind toetanud ja arendanud selliselt, et täna tundub endise elu juurde tagasipöördumine mõeldamatu. Panustan Lilleoru arengusse nii oma aja, teadmiste kui ka oskustega. Olen selle võimaluse eest väga tänulik. See koht on unikaalne, soosides enda tundma õppimise teekonda.”


 

 

Heidi Grenman
Lilleoru MTÜ juhatuse liige
Toetuste kogumine ja finantsid

“Olen olnud suurema osa oma elust ettevõtja ning mind on iseloomustanud „mitu rauda tules“ tegutsemine. Alati olen justkui suutnud teha rohkem kui teised, kuid kuskil olid ka minul piirid ja neid piire ma ei taibanud enne, kui olin end ribadeks töötanud. Vaja oli teha täielik restart. Seda ma ka 2013. aastal tegin, kui tulin Ingvar Villido juurde Teadliku Muutuse Kunsti (Practical Consciousness) kursusele. Sellest päevast alates muutus kõik.

Tegin oma elus täisrevisjoni ja taandasin elust välja kõik selle, mis polnud tegelikult väärtuslik. Muuhulgas loobusin hästitasuvast juhi tööst ja positsioonist edukas rahvusvahelises kontsernis ning vahetasin kasumile orienteeritud ettevõtluse missioonipõhise mittetulundussektori vastu. Ma muutusin üliefektiivseks ja mul tekkis palju vaba aega.

Nii ma tulingi Lilleorgu vabatahtlikuks, alguses toetuste kogumise tiimi juhtima, siis juhatusse ettevõtluse ja finantsvaldkonda juhtima. Lisaks sellele oleme koos teiste Ingvari õpilastega üles ehitamas unikaalset rahvusvahelist organisatsiooni, mille eesmärgiks on ei vähem ega rohkem kui aidata kaasa humaansuse kasvule maailmas. Ühe inimese panus ei pruugi olla märkimisväärne, aga kui tegutsetakse heas koostöös, lihtsuses ja headuses, siis muutused kaasnevad nagunii.”


 

Meie inimeste kohta saad lähemalt lugeda Lilleoru blogist.