Peamaja

Lilleoru igapäevaste tegevuste kese asub meie peamajas, kust leiab külaliste infopunkti, toimuvad avatud loengud, kursused ja joogatunnid, töötavad kohvik ja pood ning tegutseb põhikool. 

Ka 2018. aastal valminud loodusehitis ise on unikaalne: see on suurim roopakkmaja Euroopas ning ainus selletaoline avalik hoone kogu maailmas. On väga tähelepanuväärne, et ehitis valmis suuresti ühisrahastuse toel, talgutöö korras ja vabatahtlike abiga. Oma jõu, nõu ja annetustega aitas kaasa kokku 1100 toetajat, sealhulgas ka Rae vald, Põhja-Harju Koostöökogu ning PRIA. Ehitusel kasutati ennekõike ökoloogilisi materjale ja keskkonnasõbralikke lahendusi, kandekonstruktsioon ja muu taaskasutatav ehitusmaterjal pärineb suurejoonelisest kunsti- ja teatriprojektist NO99 Põhuteatrist. 

Lilleorust on aastate jooksul kujunenud ka üks kestliku eluviisi pioneere Eestis ja permakultuuri kompetentsikeskus. 2018. aastal juulis toimus siin Euroopa ökokülade võrgustiku konverents “Teadlike kogukondade tarkus” ligi 600 osalejaga üle kogu maailma. Korraldame neil teemadel koolitusi ja töötubasid maailma parimate ekspertide juhendamisel. 

Vaata Eestimaaehitus MTÜ tehtud videot Eesti roopakkehitistest, kus Lilleoru osa kestab kuni 3:40.

Uuri lähemalt ka ruumide rentimise võimalusi.