Kunsti töötuba

  • EMOTSIOONIDE TEADVUSTAMINE LÄBI MAALIMISE JA JOONISTAMISE 

Söejoonistuse ja pastellimaali töötuba. Selles töötoas uurime oma emotsioonide väljendumist ja vaatame, millised värvid ja motiivid ilmnevad meie piltidel, kui erinevatele emotsioonidele häälestume. Saame teada, millised emotsioonid on meile tuttavamad ja millised võõramad, milliseid oleks tore rohkem kasutada ja tunda.  Kasutame pastelle ja sütt. Nende vahendite kasutamine on jõukohane kõigile.

Grupi suurus kuni 25 inimest
Kestus: 1–2 t
Juhendaja: kunstnik Kadri Kangilaski

  • MANDALA TÖÖTUBA

Selles töötoas avastame ja arendame oma kooskõlataju, luues sümmeetrilise struktuuri ja leides sellele värvid. Sisemine rõõm tasakaalust ja ilukogemus on selle töötoa märksõnad. Igaüks teeb mandalat või roosakent  kujutava harmoonilise pildi, mille võib kinkida iseendale või kellelegi teisele. Struktuuri loomiseks kasutame pliiatseid, šabloone, joonlauda ja värvimiseks pastelle.

Grupi suurus kuni 25 inimest
Kestus: 2–2,5 t
Juhendaja: kunstnik Kadri Kangilaski

  • LILLEDE MAALIMISE TÖÖTUBA

Selles töötoas vaatleme lilli, õpime neid tunnetama. Seejärel süveneme ühte valitud lille, uurime selle väge ja värvitoone ning valgust ja varju. Saame kogemuse eri lillede ja sügavama kogemuse ühe lille väest ja ilust. Maalime akrüülvärvidega.

Grupi suurus kuni 25 inimest
Kestus: 1,5–2 t
Juhendaja: kunstnik Kadri Kangilaski

  • PÜHAKOHTADE JOONISTAMINE 

Selles töötoas vaatleme pühakohti Elulille pargis. Seejärel süveneme ühte valitud pühakohta, uurime selle väge ja värvitoone ning valgust ja varju, mis loovad vormi.

Saame kogemuse erinevatest objektidest ja sügavama kogemuse ühe pühakoha väest ning vormist ja värvitoonidest. Joonistame pastellide, tuši ja värvipliiatsitega.

Grupi suurus kuni 25 inimest
Kestus: 1–1,5 t
Juhendaja: kunstnik Kadri Kangilaski

  • RAVIMTAIMEDE JOONISTAMINE

Selles töötoas vaatleme ravimtaimi. Seejärel süveneme ühte valitud taime, uurime selle väge ja värvitoone ning valgust ja varju. Saame kogemuse erinevatest taimedest ja sügavama kogemuse ühe taime väest ja ilust. Joonistame pastellide, tuši ja värvipliiatsitega.

Grupi suurus kuni 25 inimest
Kestus: 1–1,5 t
Juhendaja: kunstnik Kadri Kangilaski

  • NUKKUDE MEISTERDAMINE

Meisterdame nukke lihtsatest käepärastest vahenditest. Materjaliks on puuoksad, tekstiil, lõng, paber. On võimalik meisterdada erinevaid nukke – näiteks draakon, printsess, lill, rebane, lind jne – just nii, kuis kellelgi soov on.

Oma valmistatud nukuga saab teha nukuteatrit, kaunistada tuba ja ehtida aeda mõne pidustuse jaoks. Või siis on seda lihtsalt tore vaadata või kellelegi kinkida.

Oodatud on nii täiskasvanud kui ka lapsed. Lapsed võiksid olla vanuses, kus nad oskavad ise kääridega lõigata ja paela või nööri sõlme siduda. Kui laps seda veel ei oska, siis saab tulla koos abistajaga.

Grupi suurus kuni 10 inimest
Kestus: 1–2 t
Juhendaja: kunstnik Kaie Kal


 

KUNSTNIK KADRI KANGILASKI

Kadri Kangilaski on kunstnik ja EKA maaliõppejõud. Ta on korraldanud palju erinevaid kunstilaagreid ja kursuseid. Kunstitöötubasid korraldab ta juba 12 aastat.

Kadri Kangilaski

 

KUNSTNIK KAIE KAL

Kaie Kal on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia eriala. Ta on teinud stuudiokujundusi Eesti Televisioonis ja lava- ning kostüümikujundusi erinevates teatrites. Ta on kujundanud näituseid Tallinna Botaanikaaias ja Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Kaie Kal on illustreerinud raamatuid ja osalenud maalinäitustel Eestis, Soomes ja Prantsusmaal. Ta on juhendanud kunstistuudioid lastele ja täiskasvanutele.

Kaie Kal

 

Tagasi töötubadega tutvuma.

Tagasi ruumidega tutvuma.