“Kui me räägime loodusjõududest, siis me räägime sõna otseses mõttes universaalsetest jõududest, mis asuvad ka meie sees. Mis sees, see väljas, mis üleval, see all”.
Palju räägitakse loodusega kooskõlas elamisest, arvestamist looduse rütmide ja seaduspärasustega igapäevastes tegemistes – kuidas seda aga praktiliselt teha? Kuidas mõista loodust, loodut, loodusjõudusid ja seeläbi kogu universumit?
Iidne teadus ei olnud mõeldav ilma kontaktita loodusjõududega ja seetõttu osati loodusega kontakti luua ning ammutada sealt teadmisi. Vana aja targad, siddhad ja joogid on põhjalikult uurinud elu seaduspärasusi, tegelikkusega harmoonias elamist ning neil kõigil on üks ühine joon: nad toovad esile olemasoleva hingestatuse, ehk elususe. Miks inimese kontakt looduse hingestatud osaga on jäänud nõrgaks?
Maikuu “Teadmiste teel” jätkame universumi varjatud teadmiste praktilist uurimist. Saame teada, mis on loodusjõud. Miks iidsetes traditsioonides kujutatakse loodusjõudusid erinevate kujudena, murtidena? Mis on yantrad ja mantrad ning mis on nende praktiline eesmärk? Miks öeldakse, et kontakt loodusjõududega toimub läbi vaikuse? Milliseid võimeid saab igaüks endas arendada ja kasutusele võtta, et saada loodusjõudude puudutuse osaliseks?
“Palved teevad imesid, sest palvetele vastatakse”. Ishwarananda
Ingvar on käinud siddha-jooga teed üle 30 aasta. „Teadmiste tee“ sarja raames jagab ta sel teekonnal avastatud sügavamaid teadmisi talle omasel lihtsal ja praktilisel viisil. Tema eripäraks on võime luua praktilised seosed vaimsete ja igapäevaelu teadmiste vahel.
Kui soovid aidata kaasa Teadmiste tee levikule maailmas, siis saad teha omapoolse annetuse.