Ingvar Villido Ishwarananda: „Humaansus on valik“

Toeta siin

Tegelik Sina on sündinud humaansena, kuid tänapäeva humaansus ei ole enam naturaalne, vaid kaudselt humaansusele viitavate kogemuste komplekt. Miks on see nii? Aga sellepärast, et Sul on jäänud avastamata saladus – kes Sa tegelikult oled, kes on see, kes kogeb? See tõsiasi on ühiskonnast nii kadunud, et seda ei võeta mitte ainult jutuks, vaid ei tulda isegi sellise küsimuse peale.

See ongi kõikide probleemide juur – unustatud sünnipärane humaansus on asendunud kogemustega kõikvõimalikest läbielamistest, mis viitab inimese kogemisuniversaalsusele. Võitlus maailmas ei käi humaansuse nimel, vaid erinevate kogemuste vahel.

„Maailm vajab täiesti uut õpetust, mis taasloob humaansuse, sest enne maailmas asjad ei muutu, kui muutub inimene ise“. 

Aprillikuu „Teadmiste teel“ võtame luubi alla humaansuse – mis see tegelikult on, kuidas avastada, kes ma tegelikult olen, ning kuidas igaüks saab mõjutada humaansuse kasvu maailmas. Kõigist meist sõltub, millises maailmas me elame.

Ingvar, kes on käinud siddha-jooga teed üle 30 aasta jagab „Teadmiste tee“ sarja raames laiema avalikkusega sel teekonnal avastatud sügavamaid teadmisi talle omasel lihtsal ja praktilisel viisil. Ta näitab, kuidas tuua justkui kauged vaimsed teadmised igapäevaellu ning avastada oma tegelikud võimed ja võimalused. Inimese tee on praktilise tarkuse tee, ütleb ta.

 

Kui soovid aidata kaasa Teadmiste tee levikule maailmas, siis saad teha omapoolse annetuse.

 

Vaata loengut YouTube’is või kuula SoundCloud’is: