Ingvar Villido Ishwarananda: „Mis on siddha’de traditsioon?“

Toeta siin

Septembrikuu loengus võtame vaatluse alla siddha’de traditsiooni. Uurime, kes olid muinasteadlased siddha’d, kust võib tänapäeval leida siddha’de teadmiste jälgi ja kuidas nende avastusi praktiliselt kasutada.

„Mind huvitasid juba väga noorena paljud erinevad teemad: mis toimub looduses, millised protsessid loodust juhivad, mis protsessid on omakorda nende taga ja kuidas need on mõjutanud mind. Ma uurisin erinevaid õpetusi ja traditsioone, et leida enda küsimustele vastuseid. Hoolimata info ahmimisest, ammendavaid vastuseid ma ei saanudki. Nii tuli ise süvenedes hakata vastuseid otsima, sukeldudes tegelikkusesse suisa mikrokirurgilise täpsusega. Ja ma sain teada palju rohkem, kui oleksin iial arvanud.

Katsetades ja uurides sain aru, et ainult õigete  „klotside“ õige järjestus annab alati oodatud tulemuse. Ehk tee nii, nii ja nii, ja tulemus järgneb. Selliseid järjestusi hakati nimetama praktikateks. Kolmekümne aastaga ja õigete meetoditega jõuab avastada palju. Tulemused jagaksin ma kaheks. Esimene osa sisaldab püsivaid lahendusi kõige tavalisematele inimprobleemidele, mille tulemuseks palju kergem ja arukam elu. Teine, suurem osa, puudutab aga olemuslikke ja potentsiaalseid teemasid. Kaks osa kokku moodustavad inimarengu tervikliku süsteemi.

Kuskil vahepealsel perioodil tundsin huvi, kas keegi teine on veel samasuguseid teemasid uurinud enne mind? Leidsin hämmastava sarnasuse iidse siddha’de traditsiooniga.“

Ingvar, kes on käinud siddha-jooga teed üle 30 aasta, jagab „Teadmiste tee“ sarja raames laiema avalikkusega sel teekonnal avastatud sügavamaid teadmisi talle omasel lihtsal ja praktilisel viisil. Ta näitab, kuidas tuua justkui kauged vaimsed teadmised igapäevaellu ning avastada oma tegelikud võimed ja võimalused. Siddha’de õpetused on absoluutselt praktilised: tee seda ja sa saad tulemusi,“ ütleb ta.


 

Kui soovid aidata kaasa Teadmiste tee levikule maailmas, siis saad teha omapoolse annetuse.

Vaata loengut YouTube’is: