Ingvar Villido Ishwarananda: “Sanatana Dharma – püha tee”

Toeta siin

Läänemaailmas on teadmised joogast, ajurveedast ja meditatsioonist juba laiemalt omaks võetud, kuid vähe teatakse iidsest õpetusest,sanatana dharmast. 

Sanatana dharma, tuntud ka kui hindu dharma või hinduism, on maailma vanim vaimne traditsioon, mis pakub juhiseid eetiliseks eluks, vaimseks kasvuks ja lõpliku vabanemiseni jõudmiseks. Sanatana dharma õpetus ei aita ainult edendada teadlikkust, vaid ka süvendada igaühe seost oma tõelise olemusega. Aitab leevendada kannatusi, tuues esile tõelise mina põhiolemuse: rahu, õndsuse ja loomuliku heaolu. See põhiolemus peitub igaühes ja on osa jumalikust olemusest. 

Sanatana dharma alusepanijateks olid rishid ja siddhad, iidsed targad ja täiuslikkuse saavutanud meistrid, kelle õpetused ja täpsed kirjeldused kajastusid iidsetes pühakirjades. 

Siddhade õpetus rõhutab inimese ego puhastamist ning seeläbi liikudes absoluutse teadvuse seisundi, tuntud kui Kaivalya, suunas. Sellesse traditsiooni kuuluvad ka sügavad eetilised põhimõtted, teadvuse omaduste ja ka ülivõimete arendamine ning looduse ja tegelikkusega harmoonias elamine. Võib ka öelda, et siddhad on toonud need sügavad teadmised maisesse mõõtmesse ja nii on aegade jooksul kujunenud välja maailma vanim vaimne traditsioon, mida nimetatakse ka pühaks teeks. 

Aprillikuu “Teadmiste teel” uurimegi sanatana dharma iidseid, sügavaid aspekte, esoteerilisi teadmisi ja loome praktilised seosed inimese sisemise mehhaanika mõistmiseks. 

“See on sinu eneserealiseerimise teekond”. Ishwarananda 

Ingvar on käinud siddha-jooga teed üle 30 aasta. „Teadmiste tee“ sarja raames jagab ta sel teekonnal avastatud sügavamaid teadmisi talle omasel lihtsal ja praktilisel viisil. Tema eripäraks on võime luua praktilised seosed vaimsete ja igapäevaelu teadmiste vahel.

Kui soovid aidata kaasa Teadmiste tee levikule maailmas, siis saad teha omapoolse annetuse.