Ingvar Villido Ishwarananda: „Milline on isetute tegude mõju inimese elule?“

Toeta siin

Kõigel, mida me teeme, on mõju meie elule. Olulisel kohal on siinjuures ka meie tegude motiivid. Teinekord ei pruugi meil olla aga muud motiivi, kui teisi aidata. Ehk me teeme midagi ilma vastutasu lootmata. Siddha’de traditsioonis nimetatakse sellist tegutsemist isetuks teenimiseks või karma joogaks.

Isetust tegutsemisest on võimalik teadlikult välja kujundada sügav vaimne praktika, mis kujundab inimese tulevikku ning mille kaudu on võimalik muuta oma elu ja saatust. Kokkuvõtvalt öeldes on isetu teenimine võimas vahend oma saatuse muutmiseks. Siin tuleb aga väga täpselt teada, mida isetu teenimine endast kujutab.

Kas hea tegemine hea karma pärast on ikka isetu teenimine? Soov ennast parema inimesena tunda on ehk hoopiski varjatud motiiv? Kuidas ära tunda enda võltsmotiive? Kas tulenevalt motiivist on erinevate heategude mõju erinev? Kas me alati oskame olukorda õigesti hinnata – suurest soovist aidata teeme teisele hoopis karuteene, võttes talt ära tema õppetükid? Septembrikuu loengus harutab Ingvar kuulaja jaoks lahti isetu tegutsemise võimalused ja nende märkimisväärse mõju meie elule.

 

Kui soovid aidata kaasa Teadmiste tee levikule maailmas, siis saad teha omapoolse annetuse.

Loengu leiad täispikkuses YouTube’ist ja SoundCloud’ist: