Ingvar Villido Ishwarananda: „Millist rolli täidab eetika inimese arengus? Yamad“

Toeta siin

Eetika võimaldab sul tunda ennast enda elus hästi ja samas luua ka häid suhteid kogu ülejäänud maailmaga. Eetika pole filosoofiline nähtus, vaid praktiline kompass, mille järgi sa maailmas juhindud – õigel ja valel vahet tegemise alus. Mida kaugemale sa oma arenguteel jõuad, seda olulisemaks eetika muutub. Mida rohkem on sulle antud või sulle osaks saab, seda suuremaks kujuneb sinu vastutus.

Joogas tuntakse eneserealisatsiooni alustaladena yama‘sid ja niyama‘sid. Lühidalt öeldes on tegemist eetika ehk moraalinormidega, mille järgimisel on võimalik jõuda välja tavapärasest karmalisest eluviisist. Need teadmised on fundamentaalsed iga inimese jaoks, kes tahab jõuda valgustumiseni. Yama’de ja niyama’de poolt etteantud raamistikku järgides, kui sa päriselt süvened ja mõistad, mida igaüks neist käitumisreeglitest endast tegelikult kujutab, on transformatsioon garanteeritud.

Ingvar, olles käinud siddha-jooga teed üle 30 aasta, mõistab nimetatud printsiipide sisu sügavuti ning märtsikuu loengus avab ta yama’de olemuse ja aprillikuus käsitleb põhjalikumalt niyama‘sid. Yama’dest aru saamine aitab vaimsel otsijal paremini orienteeruda oma teel, kuid need teadmised on samas ka nii universaalsed, et tulevad kasuks kõigile oma igapäevaelus.

 

Kui soovid aidata kaasa Teadmiste tee levikule maailmas, siis saad teha omapoolse annetuse.

Loengu leiad täispikkuses YouTube’ist ja SoundCloud’ist: