Lilleoru MTÜ

Lilleorgu tänaseks loodud õppekeskus on kujundatud toetama inimese teadlikku arengut ja kestlikku eluviisi. Lähtume teadmisest, et muutus maailmas järgneb, kui alustame muutusega iseendas.

Lilleorule pani 1993. aastal aluse kriya jooga õpetaja Ingvar Villido koos oma toonaste õpilastega. Üheskoos ehitati esimesed hooned, rajati permakultuuri aed ning Elulille park. 

Siin rakendatav Ingvar Villido poolt välja töötatud Teadliku Muutuse Kunst (TMK) on tänaseks jõudnud tuhandete inimesteni Eestis ja välismaal.

2018. aastal avasime uue peamaja, kus tegutseb täna avatud õppekeskus ja saab ka oma sündmuse korraldamiseks ruume rentida. Samuti on siin laste jaoks rajatud Lilleoru Põhikooli asupaik.

Lilleoru territooriumi südames asub Elulille park ja permakultuuri aed. Vaiksem süvaõppekeskus Ishwarananda Ashram on suunatud joogalikule arenguteele pühendunud inimestele. Lilleoru kõrval asub siin õppimas käivate inimeste poolt kavandatud ja rajatud Taevasmaa küla.

2001. aastal lõime kasvavate tegevuste paremaks korraldamiseks Lilleoru MTÜ, mille toimimise aluseks on teadlik tegutsemine ja koostöö, eesmärgiga toetada kõigi inimeste terviklikku arengut. Täna ühendab organisatsioon 140+ inimest, kes on läbinud TMK kursused, suures osas ka kriya jooga pühendused ning käivad Lilleorus edasi õppimas ja kannavad ühtlasi hoolt õppekeskuse tegevuste ja arengu eest.

Ühing tegutseb avalikes huvides ja selle põhikirjaliseks eesmärgiks on aidata kaasa inimeste terviklikule arengule õppimisvõimaluste pakkumise ja arengut soodustavate tingimuste loomise kaudu.

Väljavõte Lilleoru MTÜ põhikirjast:

  • Ühingu eesmärgiks on toetada Ingvar Villido Ishwarananda humaansusele viiva õpetuste süsteemi levikut maailmas. 
  • Ühing kannab hoolt Lilleorus asuva rahvusvahelise õppekeskuse, pühapaiga ja kogu siinse territooriumi eest. 

Tegevused on jagatud valdkondadesse, mille tööd koordineerib üldkogu poolt valitav juhatus. Vaata siit meie tegevusvaldkondi. Lilleoru MTÜ pikaajaline juhatuse esinaine on Ave Oit

Tegevusi ja arengut rahastame peamiselt regulaarse õppetegevuse ja kursuste tuludest, liikmemaksudest, annetustest ning fonditoetustest. Majandusaasta aruanded leiad siit: 2018, 2019, 2020. Ettevõtlustegevuste jaoks oleme asutanud ka Lilleoru Keskus OÜ. Järgime oma tegevuses vabaühenduste eetikakoodeksit.

Lilleoru õppekeskus on rahvusvahelise kriya jooga ühenduse ja Euroopa ökokogukondade võrgustiku liige, Eesti kestliku arengu koalitsiooni ja ökokogukondade ühenduse asutajaliige. 2018. aastal juulis toimus siin rahvusvaheline kestliku arengu konverents “Teadlike kogukondade tarkus” 500+ osalejale kogu maailmast.

Meil on ka suur Eestis ja välismaal elavate sõprade ring. Oled alati oodatud Lilleorgu tutvuma ja osalema! Kui soovid olla rohkem kursis, liitu uudiskirjaga.