Ingvar Villido

Ingvar Villido on kriya jooga õpetaja, Lilleorus asuva kriya jooga keskuse asutaja ja nõukoja liige. Ta on arendanud ja õpetanud teadlikkuse rakendamist alates 1992. aastast ning selle töö tulemusena on ta ajakohastanud iidsed kriya jooga teadmised tasemele, mis on arusaadavad ja praktiliselt kasutatavad kõikide kaasaegsete inimeste poolt. Tema loengutel ja kursustel on osalenud kokku üle 15000 inimese Eestist ja välismaalt, kelle hulgas on erinevate valdkondade esindajaid, alates üliõpilastest kuni ettevõtjate ja tippjuhtideni.

Ingvari kodulehe leiad siin. Tema loenguid ja intervjuusid saad vaadata, kuulata ja lugeda ka siin.

1982
Tee algas võitluskunstide õppimisega, mil tärkas sügavam huvi inimeses peituvate võimaluste vastu. 
Järgnesid radža ja buddhi jooga õpingud Antonovi koolis, mille lõpetamisega kaasnes luba ja õnnistus alustada õpetamist Eestis. 

1992
Ingvar alustas radža ja buddhi jooga treeningute juhendamist Tallinnas, mis olid ühed esimestest inimese sisemaailma tundma õpetavatest kursustest taasiseseisvunud Eestis. 
Huvi oli suur, kursustel osales sadu inimesi. Nendest treeningutest sai alguse protsess, mille tulemusena on tänaseks sadade õpilaste ja vabatahtlikega koostöös rajatud inimese teadlikku ja terviklikku arengut toetav õppe- ja elukeskkond Lilleorus, Harjumaal.

1993
Ingvar siirdus Lilleorgu, kuhu ta oli algselt plaaninud rajada oma perele kodu. Toimusid esimesed teadlikul koostööl rajanevad talgud. Koos tegutsemise käigus plaan muutus ja sihiks sai ühise õppimiskoha rajamine. Tänaseks üle 20 aasta tegutsenud Lilleoru keskuse juurde on hetkel rajamisel uus ja suurem Teadlikkuse Rakendamise Kool, et täita kõikide teadlikkuse teel kõndijate õppimisvajadusi. 

1996
Ingvar lõpetas radža ja buddhi jooga treeningud Tallinnas. Ligemale kakskümmend õpilast järgnesid talle Lilleorgu. Neist pooled on jäänud õpilasteks. Liitunud on uusi õpilasi ja arvukalt huvilisi, kes käivad Lilleorus regulaarselt õppimas Eestist ja kaugemalt. Ingvar juhendab siin inimesi oma läbinisti praktilisel õpetamismeetodil. 
Aastate jooksul on Ingvar Villido saanud pühitsused erinevate vaimsete traditsioonide liinide meistritelt: 

2007
Mais pühitseti Ingvar Villido iidse autentse joogaliini Babaji kriya jooga õpetajaks ehk acharya’ks, vaimse nimega Ishwarananda.
Ingvari joogaõpilaste hulgast on välja kasvanud ligi 30 kriya hatha jooga juhendajat, kes annavad regulaarseid joogatunde Eesti eri paikades.
Ingvar on ka austatud tseremooniameister. Juba üle 10 aasta on ta Lilleorus läbi viinud korralisi tuletseremooniaid ja indiaani higistamistelgi tseremooniad. Ingvaril on ka väga suured ravimtaimeteadmised ning ta on kokku pannud lõviosa Lilleoru väekatest taimeteedest.

2008
Ingvar asus õpetama teadlikkuse praktilist rakendamist enesemuutmise kunsti nime all tuntuks saanud Teadliku Muutuse Kunsti kursuste raames. 
Kursuste seeria kasvas välja Ingvari joogaõpilaste vajadustest. Vähene teadlikkuse kasutuse oskus ja puudulik keskendumisvõime takistasid ülitäpsete kriya jooga tehnikate praktiseerimist.
Ruttu sai selgeks tõsiasi, et need teadmised aitavad ka kõiki teisi inimesi, kes soovivad iseennast juhtida ja oma igapäevaelu teadlikumalt elada. Kursustel omandatud tehnikad on lihtsad ja täpsed, mille efektiivsus kasvab kasutamise käigus. 

2010
Kuna tegu on praktilise õpetusega, mida ei edasta maailmas hetkel keegi teine, toimuvad kursused alates aastast 2010 ka välisriikides, kus Ingvar pühitseb inimesi ka Babaji kriya jooga tehnikatesse. TMK kursused on toimunud Austrias, Saksamaal, Venemaal, Luksemburgis, Makedoonias ja Brasiilias. 

2011-2015
Eestis toimub hetkel regulaarne õpetustegevus lisaks TMK kursustele ka avatud loengutena: septembrist maini Tallinnas, Tartus, Viljandis, Pärnus, Rakveres. Lilleorus toimuvad ka Kriya jooga pühendused. MTÜ Lilleoru liikmed – Ingvari õpilased, andsid Ingvar Villidole tunnustusena pikaajalise õpetamise eest tahvli kirjaga "Ingvar Villido Ishwarananda Kool”, mille püstitasid Lilleorgu rajatava Teadlikkuse Rakendamise Kooli seinale. 

2016
Augustis sai Ingvar Villido M. Govindan Satchidanandalt loa pühendada inimesi Babaji kriya jooga III astme tehnikatesse. 

2017
Teadliku Muutuse Kunsti koolitusprogramm sai alguse Venemaal.
Tähistame tänavu Ingvar Villido 25. õpetamisjuubelit.

Vaata siit kuidas tellida Ingvari Villido loengute salvestisi.